Controls the DTS audio processing object (dtsApo4Service) yüksek Ram kullanım sorunu

arkadaşlar bilgisayarımda görev yöneticisinde Controls the DTS audio processing object (dtsApo4Service) diye bir uygulama neredeyse 1GB ram kullanıyor. NEdir bu Controls the DTS audio processing object (dtsApo4Service) ? fikri olan var mı?

1ogrenci 1ogrenci (11)
1 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VP victus serisi laptop'da benzer sorunu ben de yaşıyorum. DtsApo4Service.exe yani Controls the DTS audio processing object ne zaman baksam görev yöneticisinde en yüksek ram kullanan uygulama olarak görünüyor.

    Hp forumunda Controls the DTS audio processing object yüksek ram kullanımına dair pek çok başlık gördüm. Görünen o ki bu durum genel bir sorun.

    Sorun DTS audio effects component sürücülerinden kaynaklanıyor. Bu sürücü aşırı ram kullanıyor.

    Hizmetler altında DTSApo4Service durumunu Devre dışı yapmak ve sonrasında servisi durdurmak sorunu çözüyor.

    Ayrıca bende Aygıt  yöneticisi > Ses işleme nesneleri altında DTS nesnesini kaldırmak kaldırırken sürücüleri sil işaretlemek sorunu çözdü gibi görünüyor.

    alattin alattin (17014)
    1 hafta önce cevaplandı