Lenovo Prize takılı dolmuyor hatası

Lenovo notebook'um şarj oranı  %0 görünüyor ve "Prize takılı dolmuyor" şeklinde uyarı veriyor.

Sorun ne olabilir? Pilin ömrü bitmiş olamaz, alalı daha 6 ay olmadı bile. Birden bu şekilde şarj olmamaya başladı.

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo laptop bilgisayarınızın içinde Energy Management / Enerji Yönetimi adında bir yazılım bulunuyor.

    Bu yazılıma saatin oradaki sağ köşedeki menden ulaşabilirsiniz. Yıldız şeklinde bir sembolü vardır.lenovo pil enerji yönetimi

    uygulamayı çalıştırın. Energy Management içerisinde ayarlara girin

    Lenovo enerji yönetimi ayarlar

    Daha sonra pil sıfırlama denilen işlemi gerçekleştirin. Battery Gauge Reset yazının yanındaki Start tıklayın.

    Lenovo enerji yönetimi pil sıfırlama

    Bu işlemden sonra piliniz hala şarj olmuyorsa pilinizde donanımsal bir sorun vardır ve servise götürmeniz gerekir.

    alattin alattin (16984)